Květen 2012

2x04 Viry na palubě(Viren an Bord)

31. května 2012 v 13:26 | patrik1177 |  2.séria
Hrají: Sabine Petzl, Manfred Stucklschwaiger, Anja Freese,
Rainer Grenkowitz, Wolfgang Krewe, Serge Falck
Rok: 1998
Série: 2.série
Originální název: Viren an Bord
CZ název : Viry na palubě
SK název : Vírusy na palube

V ostře sledovaném objektu jednoho chemického koncernu je spuštěn alarm. Postrádá se ampulka s aktivní biologickou válečnou látkou. Jedná se o látku pocházející ještě ze zásob bývalé NDR. Neexistují proti ní protilátky ani jiný způsob obrany, smrt nastává téměř okamžitě. V závodě se tyto látky postupně deaktivují a zneškodňují. Řidič, jenž právě z továrny odváží deaktivovaný materiál, je informován o možném nebezpečí a musí zkontrolovat svůj náklad. Má však těžkou nehodu a poslední, co řekl, bylo, že v kufříku objevil ampuli bez etikety. V laboratoři stále ještě doufají, že chybějící látku najdou v budově, ale přesto je uvědoměno ministerstvo. Během krátké chvíle vzniká krizový štáb se zástupci policie, armády a odborníků. Mezitím medicopter zasahuje na místě nehody. Ve vrtulníku se rozbije ona ampulka, kterou měl řidič ještě u sebe. Tým tomu nepřikládá velký význam. Když se však ohlásí armáda a nařídí zpáteční let na základnu, čehož má byt dosaženo i pomocí násilí, osazenstvo medicopteru začíná chápat, v jaké je situaci. Základna je již hermeticky oddělena od okolí, k vrtulníku je nainstalován tunel z PVC, na pacienta čeká provizorní ošetřovna. Teprve nyní se A - tým dozvídá plnou pravdu. Pro případ, že se opravdu jednalo o ampuli s nebezpečnou látkou, jsou připraveny smrtící injekce pro zkrácení utrpení infikovaných. Berger se přestává ovládat a i přes výstražné výstřely běží pryč ze základny. V poslední sekundě přichází záchrana. V laboratoři se našla ztracená ampule.

2x03 Mokrý hrob(Nasses Grab)

29. května 2012 v 11:35 | patrik1177 |  2.séria
Hrají: Sabine Petzl, Manfred Stucklschwaiger, Anja Freese,
Rainer Grenkowitz, Wolfgang Krewe, Serge Falck
Rok: 1998
Série: 2.série
Originální název: Nasses Grab
CZ název: Mokrý hrob
SK název: Mokrý hrob

Pro nový komplex firemních budov se buduje kanalizace. Hotte a Fritz pracují v jednom z podzemních tunelů, když Fritz náhle padá ze žebříku a zůstává se zraněními ležet na zemi. Medicopter 117 okamžitě míří na místo. Diagnóza zní zranění páteře. Fritz je opatrně dopraven k helikoptéře. Tam si však Gabriela všimla, že v kanalizačním tunelu zapomněla kufřík s lékařskými potřebami. Vrací se tedy na místo nehody. Náhle z jedné roury začne proudem vytékat voda. Protipovodňové zábrany se spustí a doktorka je uvězněna. Lidem ze stavby se přes veškeré snažení nepodaří utěsnit trhlinu ani zvednout protipovodňové zábrany. Bezmocní jsou i hasiči. Ralf dostává smělý nápad: potápí se s dýchacím přístrojem za kolegyní pod vodu a pokouší se zevnitř zdvihnout zábrany. Marně. Prostor je již celý pod vodou a na dvě osoby připadá jen jeden kyslíkový přístroj. Je jim jasné, že přežít může jen jeden z nich. Gabriela požaduje po Ralfovi, aby se vynořil a pokusil se jí při tom protáhnout nad hladinu. Ví, že jde o značně riskantní podnik, ale doufá, že se podaří přivést jí zase k životu. Ve zbývajícím čase se Ralfovi skutečně podaří vytáhnout Gabrielu na hladinu. Společně s Biggi pak doktorku probudí z komatu.

2x02 Bankovní loupež(Der Bankraub)

28. května 2012 v 13:34 | patrik1177 |  2.séria
Hrají: Sabine Petzl, Manfred Stucklschwaiger, Anja Freese,
Rainer Grenkowitz, Wolfgang Krewe, Serge Falck
Rok: 1998
Série: 2.série
Originální název: Der Bankraub
CZ název: Bankovní loupež
SK název: Banková lúpež

Dva bratři maďarské národnosti Ivor a Tomasz plánují bankovní přepadení. Doposud se zajímali pouze o krádeže automobilů, ale nyní chtějí přijít na jeden zátah k velkým penězům. Hlavně mladší Tomasz je velice nervózní. Během přepadení však dojde k nečekaným událostem. Když člen ochranky Hübner míří na Thomasze, ten okamžitě ztrácí nervy a střílí na zaměstnance. Ivor a Tomasz prchají z banky, druhý člen ochranky po nich střílí. Medicopter dostává hlášení o novém případu. Doktorka Kollmann může konstatovat, že měl Hübner velké štěstí, jeho zranění nejsou tak vážná. Tomasz je na tom však o poznání hůře, jeho zranění vyžadují okamžitou hospitalizaci. Ivor dostává nápad. Z jedoucího auta sleduje záchrannou helikoptéru až na základnu. Tam vykládá smyšlený příběh o údajné nehodě. Lüdwitz a Kollmannová poskytnou Tomaszovi první pomoc. Jeho stav však vyžaduje okamžitý převoz do nemocnice. Ivor vytahuje pistoli a žádá, aby byli oba dopraveni do Maďarska. Donutí Wächtera, Lüdwitze a Kollmannovou, aby nastoupili s Tomaszem do vrtulníku. Během letu se však stav zraněného dramaticky zhoršuje. Ivor svolí, aby se letělo do malé privátní nemocnice. Má však jednu podmínku: jeho bratra nesmí operovat žádný cizí doktor, musí to být doktoři ze záchranného týmu. Během operace je budova obklíčena policií. Ivor stále trvá na letu směr Maďarsko, použije tým Medicopteru jako živý štít a opět se mu podaří dostat do helikoptéry. Doktorům se však podaří do stroje propašovat několik lahví s rajským plynem a během letu otvírají ventily. Pouze Wächter, který si otevřel okénko u pilota, zůstává při smyslech a bezpečně přistane s vrtulníkem. Policisté oba bratry zatknou. Jaké je ale jejich překvapení, když po přistání najdou celé osazenstvo Medicopteru zdánlivě opilé.

2x01 Nad propastí(Über dem Abgrund)

28. května 2012 v 13:22 | patrik1177 |  2.séria
Hrají: Sabine Petzl, Manfred Stucklschwaiger, Anja Freese,
Rainer Grenkowitz, Wolfgang Krewe, Serge Falck
Rok: 1998
Série: 2.série
Originální název: Über dem Abgrund
CZ název: Nad propastí
SK název: Nad priepasťou

Elke Stein a její přítel Marc Sommer se vydali na horolezecký výlet. Při vstupu do jedné jeskyně Marc padá a přivodí si těžké zranění. Elke ho ještě dokáže spustit na laně na dno propasti. Pomocí dýmovnice na sebe upozorní. B-tým dostává hlášku a okamžitě míří na místo. Staller se slaní za zraněným - jediná šance, jak ho dostat ven. Lano se však zasekne mezi dvě skály. Gabrielle Kollmann se pomocí smělého manévru podaří lano uvolnit, ale poškodí se při tom naviják. Začíná se pomalu stmívat, a tak Rene Meier míří zpět na základnu. Gabriela nechce Ralfa nechat přes noc samotného se zraněným, a tak přečká noc na malém skalním platu. Přes vysílačku mu dává instrukce, jak ošetřovat zraněného. Když dojde akumulátor ve vysílačce, spojení je přerušeno. I přes Stallerovu snahu Marc umírá. V šoku utíká Elke do temné jeskyně. Ralfovi nezbývá nic jiného, než jí následovat. Skrytou skalní trhlinou se oba náhle dostávají ven z jeskyně. Elke padá z převisu a zůstává bezmocně ležet pod skálou.
Se začátkem nového dne vyráží Wächter a Lüdwitz s náhradním strojem na místo. Elke musí být okamžitě převezena do nemocnice, proto Wächter žádá o další helikoptéru, která má najít Gabrielu, po které nejsou žádné stopy. I Staller zůstane v horách, aby se rovněž vydal hledat Gabrielu. Horské hlídce by trvalo příliš dlouho, než by se s jejich vrtulníkem dostali na místo neštěstí, pilotka Biggi tedy překonává šok z minulé nehody a letí s Peterem Bergerem za Gabrielou. I přesto že nefunguje naviják, podaří se jim vyzvednout Gabrielu a Ralfa.


Blázniví herci

24. května 2012 v 13:38 | patrik1177 |  Mimo natáčení
Z německýho fora:D

Střetávka herců

24. května 2012 v 13:36 | patrik1177 |  Mimo natáčení
Tato akcička se konala 19.7.2002. Zúčastnil se jí Hans, Urs, Jo, Roswitha a Julia (možná že i další, ale zatím jsem našel jen tyto fotky)....
...
..
...
...
...
...
...

Jensuv ksichtík

24. května 2012 v 13:33 | patrik1177 |  Mimo natáčení


Pár Mark a Gina

13. května 2012 v 12:25 | patrik1177 |  Láska
Pár Mark a Gina
Mark a Gina se už znali dříve. Ale jejich vztah nedopadl nejlépe. Podle Giny Mark po nevinné hádce prostě odjel. Mark má jiný názor. Gina mu prý vyhodila všechny věci z okna. No k pravdě se nedostaneme. Ale tato dvojka se dává u Medicopteru znova dohromady a klape jim to. Gina brzo otěhotní, avšak při jejich náročné práci potratí. Je z toho zhroucená a přisuzuje si vinu. Mark ji uklidňuje tím, že ji slibuje 20 dětí....

Pár Peter a Stella

12. května 2012 v 12:04 | patrik1177 |  Láska
Pár Peter a Stella
Stella byla než poznala Petra takzvaná kudlanka na chlapy. Jakmile poznala Petra tak se díky němu trochu změnila.Ze začátku to meni nima nevypadalo moc dobře.Hádali si, pořád se rozcházeli a pak zase usmiřovali. Jednoho dne, ale Stella přišla s tím, že je těhotná.Mezi nima to, ale pořád neklapalo.Nakonec se vzali a narodil se jim krásný syn Oliver jak jinak než při záchrané akci. :-)