Červen 2011

BK 117 nelétá pouze v televizním seriálu

22. června 2011 v 13:42 Články
Speciálně upravený stroj Eurocopter 117 pro seriál Medicopter platí za technický zázrak. Nelétá pouze v televizních záběrech. Již několik let používá tuto dvoumotorovou helikoptéru lékařská záchranná služba.


Tento stroj vyrábí německo-francouzská firma Eurocopter v Donauwörthu. Nejvyšší rychlost se pohybuje okolo 226 km/h, užitné zatížení je 1500 kg. To tento stroj řadí k nejžádanějším víceúčelovým vrtulníkům na mezinárodním trhu.

V Německu se nachází téměř 50 základen záchranných vrtulníků a jejich týmů - provozuje je především armáda, hraniční stráž a ADAC. Lékaři jsou schopni poskytnout okamžitou pomoc na jakémkoli místě a v jakémkoli čase. Vrtulník pak pacienta dopraví během krátké chvíle do nejbližší specializované kliniky.

V dosavadních 65 000 nasazeních se podařilo zachránit více než 70 000 lidských životů a ošetřit více než 570 000 lehce zraněných obětí.
Vrtulník všech superlativů "BK 117" hraje jednu z důležitých rolí v seriálu Medicopter 117.

Čtyřnohý Gonzo je skutečný záchranář

22. června 2011 v 13:40 Články
Ilustrační fotoPravidelní diváci seriálu Medicopter dobře znají retrívra Gonza. Věděli jste, že je nejem seriálovým, ale také skutečným záchranářem?
Co by to bylo za záchranný tým bez spolehlivého čtyřnohého pomocníka. V seriálu tuto roli převzal zlatý retriever "Gonzo".
Pětiletý pes je vycvičený pro záchranu lidí v lavinách. Jeho pán Thomas Hlous provozuje vedle zaměstnání i školu pro výcvik záchranných psů. Jeho specializace je výcvik na mezinárodní zásahy v oblastech postižených zemětřesením.
"Gonzo" nepotřeboval před natáčením žádnou velkou přípravu - konečně je to ve svém oboru profesionál.


Fotky

1. června 2011 v 12:17 Fotky
_*_Médicopter_*_

o0oMontage! ! ! !o0o
--->Générique<---.